Для зв'язку: [email protected]

Годинник Судного дня: чи почнеться повномасштабний військовий конфлікт між Росією і Великою Британією?

Годинник Судного дня: чи почнеться повномасштабний військовий конфлікт між Росією і Великою Британією?
384633 ПЕРЕГЛЯДІВ

На початку травня 2024 року під час свого візиту до Києва міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Україна має право застосовувати британську зброю для ударів по території Росії. У відповідь Росія пригрозила ударами по британських військових об’єктах як на території України, так і за її межами, а також заявила, що проведе навчання з ядерною зброєю. Чи призведе взаємна ескалація до відкритої війни між Росією і Великою Британією?

Від самого початку війни між Росією та Україною в лютому 2022 року західні союзники Києва поставили йому одну умову для продовження військової допомоги – не завдавати ударів по території Росії, за винятком відторгнутих у самої України регіонів. Але пізніше такі країни, як Фінляндія і Латвія, Але зараз ця позиція, судячи з усього, починає змінюватися в бік більш радикальної. Слідом за президентом Франції Емманюелем Макроном, який заговорив про можливу відправку військ на територію України, глава МЗС Великої Британії і колишній прем’єр-міністр країни Девід Кемерон під час візиту до Києва заявив, що Україна має «право» використовувати поставлену їй британську зброю для ударів по території Росії.

В інтерв’ю для Reuters він Також британський міністр пообіцяв, що Лондон надаватиме Києву військову допомогу в розмірі 3 млрд фунтів стерлінгів на рік «стільки, скільки буде потрібно». «Ми даватимемо три мільярди фунтів на рік стільки, скільки необхідно. Ми щойно дійсно надали все, що могли, в питанні військового спорядження», –  

Само собою, слова Кемерона не могли не викликати різкої реакції з боку Москви. Британського посла Найджела Кейсі «Посла закликали замислитися над неминучими катастрофічними наслідками таких ворожих кроків Лондона і негайно найрішучішим і недвозначним чином спростувати войовничі провокаційні заяви глави Форін-Офісу», – сказали в МЗС РФ.

Також у міністерстві «Кейсі попередили про те, що у відповідь на удари Києва британською зброєю по російській території будь-які британські військові об’єкти і техніка, як на території України, так і за кордоном можуть зазнати атаки», – наголосили в МЗС РФ.

Водночас у самій Британії Також 6 травня Міноборони Росії  

Зазначимо, що це перший раз, коли Москва публічно Також у міністерстві «Кейсі попередили про те, що у відповідь на удари Києва британською зброєю по російській території будь-які британські військові об’єкти і техніка, як на території України, так і за кордоном можуть зазнати атаки», – наголосили в МЗС РФ.

Водночас у самій Британії Також 6 травня Міноборони Росії  

Зазначимо, що це перший раз, коли Москва публічно 

У поєднанні з неодноразовими заявами президента Росії Володимира Путіна про готовність країни до ядерної війни нинішні навчання – це тривожний факт, який говорить про те, що Москва може відпрацьовувати сценарій можливого застосування тактичної ядерної зброї на території України. Сюди також можна додати нещодавню За «Вони говорили про готовність і навіть намір відправити збройні контингенти в Україну; тобто фактично поставити солдатів НАТО перед обличчям російських військ», – сказав Пєсков.

Чи означають усі ці гучні заяви, що Росія і Велика Британія перебувають на порозі повноцінного військового конфлікту? Найімовірніше, ні, оскільки в подібній війні не зацікавлені обидві сторони. І Росія, і Велика Британія володіють ядерною зброєю, тому будь-яке протистояння між ними цілком може закінчитися ядерною війною і в перспективі загибеллю всього людства. Також не варто забувати, що удари Росії по британських військових об’єктах означатимуть війну не тільки з Великою Британією, а й з усім НАТО і, насамперед, зі США, для яких Лондон є одним із найважливіших союзників. А американським правлячим колам війна з Москвою зовсім не потрібна, про що президент Джо Байден неодноразово говорив, зокрема нещодавно Тому Вашингтон може тією чи іншою мірою пом’якшити заяви Лондона, наприклад, підтвердивши свою позицію, що Київ не повинен завдавати ударів західною зброєю по території Росії. У такому разі навчаннями з тактичною ядерною зброєю Москва може й обмежитися, особливо з огляду на постійні заяви Путіна про те, що він відкритий для мирних переговорів.

Також не варто забувати, що Кемерон – представник уряду консерваторів, які зараз стрімко втрачають популярність у Великій Британії і нещодавно У нинішньому протистоянні Росії та Заходу обидві сторони володіють ядерною зброєю, що робить будь-яку ескалацію конфлікту між ними величезною загрозою для всього світу. Підвищуючи ставки і випробовуючи одна одну на міцність, держави постійно погрожують зірватися в ядерну війну, оскільки одного разу в якоїсь із них можуть не витримати нерви, і тоді буде віддано наказ запустити ядерні ракети. Тому політикам з обох сторін необхідне вміння вчасно зупинитися і почати шукати шляхи досягнення миру. У минулому світ уже перебував на порозі апокаліпсису – під час Карибської кризи 1962 року, і тоді лідерам СРСР і США вдалося знайти компроміс і утриматися від переростання свого протистояння у відкриту війну. І якщо глави Росії та західних країн продовжать ескалацію конфлікту, то вони можуть опинитися в схожій ситуації.

Більше читайте на 

Послуги

Мої відео